ZAJĘCIA STYMULACJI MATEMATYCZNEJ

dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

oraz klas 2-8 szkoły podstawowej

w odpowiednich grupach wiekowych

Są zajęciami  rozwijającymi umiejętności logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Odbywają się w formie warsztatów z wykorzystaniem najbardziej skutecznych pomocy dydaktycznych - gier planszowych, robotów, gier terenowych, klocków konstrukcyjnych rożnego rodzaju, łamigłówek oraz zagadek. Zajęcia są przestrzenią do rozwoju umiejętności

w swoim, indywidualnym tempie, do odrywania i poznawania własnych zasobów.

ZAJĘCIA STYMULACJI POLONISTYCZNEJ

dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

w odpowiednich grupach wiekowych

Warsztaty językowe to wspaniała przygoda ze słowem. Aktywne słuchanie, czytanie ze zrozumieniem oraz odpowiedzi tylko na zadane pytania to priorytet naszych zajęć. Zajęcia stymulacji polonistycznej to swoista podróż językowa z zastosowaniem różnego rodzaju gier

i urozmaiconych form pracy. Nasi uczniowie próbują swoich sił w konkursie Alfik Humanistyczny i Omnibus oraz mierzą się z konkursami recytatorskimi.

ZAJĘCIA MŁODY EINSTEIN

dla uczniów klas 2 - 8 szkoły podstawowej

Celem zajęć „Młody Einstein” jest odkrycie i rozwój potencjału jaki ma każde dziecko. Podczas mierzenia się z kolejnymi łamigłówkami, zagadkami i problemami uczniowie odkrywają swoje umiejętności.

Zajęcia te kierujemy zwłaszcza do uzdolnionych matematycznie uczniów,  wychodząc naprzeciw ich potrzebom, czyli umożliwiając rozwój swoich umiejętności i wiedzy. 

 

Zajęcia prowadzone są na odpowiednim poziomie zaawansowania w sposób innowacyjny, maksymalnie aktywizujący ucznia, ukierunkowany na kształcenie samodzielnego myślenia, czytania ze zrozumieniem, analizowania i wyciągania wniosków. 

 

Pracując z uczniami przygotowujemy ich do konkursów matematycznych takich jak "Kangur matematyczny" czy "Alfik Matematyczny", jak również do olimpiady matematycznej. 

Zajęcia odbywają się w grupach 4-5 osobowych raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin lekcyjnych.

 • p. Krzysztof J.

  "Najlepszą opinią niech będzie fakt, że moja córka tydzień zaczyna i kończy na czwartku. Czas odlicza ilością przebytych zajęć w Akademii Logicznego Myślenia. Kiedy zbliża się spotkanie z Panią Moniką moja córka tryska energią. A my jako rodzice szczęśliwi jesteśmy, że oprócz tej energii zdobywa coś jeszcze – umiejętność sprawnego i logicznego myślenia. I to widać co czwartek coraz bardziej i bardziej. Dziękujemy."

 • p. Małgorzata Ś.

   

   

  "Zajęcia prowadzone są bardzo pomysłowo w miłej atmosferze. Skupiają uwagę dziecka. Są dostosowane do wieku dziecka i urozmaicone. Prowadzone są doświadczenia i przykłady, które pozwalają dziecku zrozumieć w łatwy sposób świat nauki." 

 • Mama Martynki

  "Chciałam serdecznie podziękować za świetny pomysł na wakacyjne urozmaicenie czasu wolnego małym dzieciom. 

  Moja 4 letnia córka bardzo chętnie chodziła na zajęcia pomimo, że trwały 2,5 godz. dziennie i wydawać by się mogło, że to zbyt długo jak na czterolatka. Codziennie rano pytała kiedy pójdziemy do filharmonii (tam odbywały się zajęcia). Mała grupa – indywidualne podejście do każdego dziecka,  różnorodność zajęć: gry na świeżym powietrzu, zajęcia z rytmiki, zajęcia plastyczne, gry logiczne/matematyczne, doświadczenia fizyczne dostosowane do wieku maluchów - oto klucz do sukcesu!

 • p. Ilona P.

  "Pod kątem merytorycznym przygotowanie zajęć jest na najwyższym poziomie. Syn uwielbia p.Monikę jej pomysłowość i różnorodność 

  w wymyślaniu zadań dla dzieci. Bardzo się cieszymy, że powstała taka Akademia, gdzie dzieciaki robią to co lubią, ruszają wyobraźnią i tworzą nowe ciekawe rzeczy." 

 • p. Katarzyna W.

   

   

  "Zajęcia Akademii to niesamowita przygoda

  i wielka fascynacja mojej córki. Z wielką niecierpliwością oczekuje na kolejne eksperymenty, gry logiczne i porcję „ nauki” poprzez zabawę. Córka potrafi po zajęciach Akademii zainteresować wspólną zabawą całą rodzinę, być „nauczycielem” dla dziadków. Wspaniałe zajęcia,  kreatywne, wzbogacające wiedzę dzieci, a zarazem pokazujące im jak wiele potrafią."

 • p. Anna M.

   

  "Fantastyczne zajęcia pobudzające kreatywność i wyobraźnię dziecka. Innowacyjne metody i przyrządy edukacyjne. Nauka połączona z zabawą 

  w multimedialnym świecie. Mój synek uwielbia te zajęcia serdecznie wszystkim polecam."

OPINIE RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW

NASZE ZAJĘCIA OKIEM OBIEKTYWU

KONTAKT

663 560 532

MIEJSCE ZAJĘĆ

Opole ul. 1 go Maja 151 

budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

©2018 by Akademia Logicznego Myślenia i Matematyki