top of page
Domki
 • Domki

  100,00 zł Regularna cena
  80,00 złCena Rabatowa

  Gra zapakowana w kartonową teczkę zawiera:

  planszę formatu 25 cm x 50 cm

  6 postaci "dzieci"

  książkę formatu A5 zawierającą 108 zestawów zagadek 

   

  Gra „Domki – niecodzienna przygoda z logicznym myśleniem”  zrodziła się z chęci stworzenia skutecznej i jednocześnie atrakcyjnej  pomocy edukacyjnej rozwijającej umiejętności czytania ze zrozumieniem, a w konsekwencji wychodzącej naprzeciw problemowi w rozwiązywaniu zadań z treścią. 

   

  A było to tak...
  Jedna z autorek zainspirowana zagadką samego Alberta Einsteina, znaną pod nazwą „Kto hoduje rybki?” stworzyła koncepcję gry i pierwsze zestawy zagadek. Gra początkowo powstała na potrzeby Akademii Logicznego Myślenia i Matematyki, po czym wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci i uznanie wśród nauczycieli. Dalszą pracę nad zestawami, łącząc swoje siły podjęły już obie autorki i tak powstało niespełna 120 zestawów zagadek czyli przeszło 700 zadań.

   

  Jak grać?

  Celem gry jest dopasowanie według wskazówek postaci do domków, przy założeniu, że każda postać zamieszkuje w innym domku. W zestawach 30 – 40 należy dopasować również zabawki (do wycięcia na odwrocie książki) pamiętając, że każde dziecko bawi się dokładnie jedną zabawką. W zestawach z działaniami (od 41 do 118) należy wpierw dopasować „ceny” domków wg cennika z danego rozdziału (ceny do wycięcia na odwrocie książki).

   

  Zadania w każdym rozdziale rosną stopniem trudności co sprawia, że gra jest wyzwaniem dla każdego, nawet samego Alberta Einsteina ;)

   bottom of page